Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
Çekerek elektriğini üretecek
Çekerek Belediyesi olmaz denilen bir projeyi daha başarılı bir şekilde hayata geçirdi. Belediye Başkanı Eyyüp Çakır’ın üniversite bitirme tezi olan ve hayalim dediği Biyogaz Tesisinde elektrik üretimi başladı.
Çekerek elektriğini üretecek
01 Temmuz 2021 02:13
251

Çekerek Belediyesi olmaz denilen bir projeyi daha başarılı bir şekilde hayata geçirdi. Belediye Başkanı Eyyüp Çakır’ın üniversite bitirme tezi olan ve hayalim dediği Biyogaz Tesisi’nde elektrik üretimi başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Eyyüp Çakır şu görüşlere yer verdi: “Biyogaz Üretim Tesisimizde EPDK tarafından lisanslama ve Enerji Bakanlığı Kabul Heyeti nezaretinde test işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirerek, Tesisimizi devreye aldık. Santral binası, idare binası ve  reaktörün yapımı da  tamamlanarak elektrik üretimine başladık.

İlk etapta 1.5 megavatlık Enerjinin devreye alınmasıyla, hem 5 bin hanenin elektrik ihtiyacı karşılanması hem 7 milyon metreküp doğalgaz rezervine eş değer elektrik üretmesi hem de tarımsal üretim ile istihdama katkı sağlaması hedefliyoruz. Ülkemize, Şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar