Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
İç Anadolu’nun en büyük parkı Sorgun’a yapılacak
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, İç Anadolu’nun en büyük parkını Sorgun’a kazandırmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.
İç Anadolu’nun en büyük parkı Sorgun’a yapılacak
03 Temmuz 2021 11:24
917

Ergül Mobilya

Yeni Anadolu Madenciliğe ait atıl durumda bulunan eski kömür ocağı alanının Sorgun Belediyesine 49 yıllık kullanım hakkı sözleşmesi Yeni Anadolu Madencilik Genel Müdürü Hasan Altuntaş, Genel Müdür Yardımcısı Kemal Kazan ve Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci tarafından imzalandı.

Başkan Ekinci, yaptığı açıklamada; üst kullanım hakkı belediyeye verilen bu atıl durumdaki alanı yeniden canlandırarak İç Anadolu’nun en büyük parkını Sorgun’a kazandıracaklarını ifade etti.

Ekinci, “550 dekar alan üzerine kuracağımız, bölgenin tamamına hitap edecek bu alan içerisinde; mesire alanları, kuş gözlem kulesi, kamp alanları, at eğitim ve binicilik alanı, kafe ve restoranlar, yürüyüş yolu, bisiklet yolu, spor sahaları, atv ve go-kart pisti yer alacak. Doğanın içeresin de yer alan, benzerlerinin arasında fark yaratacağına inandığımız bu yaşam alanını ıhlamur-sedir-ceviz-iğde-kuşburnu- ve mahlep ağaçları ile yeşillendireceğiz.

Ailelerin çocuklarıyla vakit geçirebileceği, şehir dışından gelen misafirlerimizi gururla ağırlayacağımız ve özellikle gençlerin sosyal faaliyetlerini gerçekleştirmeye olanak sağlayacak şekilde projelendirdiğimiz yeni sosyal yaşam alanımızı bir yıl içinde bitirerek kıymetli hemşerilerimizin kullanımına sunacağız.”diye konuştu.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar